Kurumsal

Yönetim Ekibi

Orhun Kartal
Yönetim Kurulu Başkanı
1969 yılında Manisa’da doğan Orhun Kartal, 1986 yılında Ankara Fen Lisesi’nden mezun olmuştur. Lisans Eğitimini 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

İnşaat, müteahhitlik, gayrimenkul ve enerji alanlarında 25 yılı aşkın yöneticilik yapmış, girişimcilik tecrübesi mevcuttur. Orhun Kartal, 3 kıtada, 7’den fazla ülkede, çok sayıda müteahhitlik ve inşaat projesinin geliştirilmesi ve tesliminde yöneticilik ve 6000’i aşkın çalışana liderlik etmiştir. Orhun Kartal, iş alanında inşaat, enerji ve tarım sektörlerine odaklanırken, başta güneş enerjisi (solar) olmak üzere yenilenebilir enerji alanında önemli projelere imza atmıştır. Öte yandan, tarımsal üretim ve gayrimenkul yatırımlarına da devam etmiştir.

Orhun Kartal, liderlik ettiği tüm çalışanları ile beraber kısıtlı zaman çerçevesinde en üst kaliteyi ve en iyi sonuçları teslim etme vizyonuyla çalışmalarını yürütmüştür. Orhun Kartal, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Kulübü’nün kurucuları arasındadır ve akademik yaşamından sonra da bu kulübe desteğini devam ettirmiş, çok sayıda öğrenciye burs desteği verdiği gibi, deprem sonrası hasar gören konutların ve öğrenci yurtlarının da onarım projelerinde maddi destek sağlamıştır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Golf ve tenis oynamaktadır.
Ömer Faruk Tuna
Yönetim Kurulu Üyesi
Lisans Eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nde tamamlamıştır. Finans ve yönetim alanlarında, önde gelen kuruluşlarda, 30 yıllık yöneticilik ve girişimcilik tecrübesi vardır. Yurtdışında müteahhitlik ve bilişim teknolojileri; Türkiye’de Aracı Kurum, Portföy Yönetim, Akıllı Yazar kasa gibi yatırımlar yapmış; 10’dan fazla şirketin halka arzında, hisse senedine çevrilebilir tahvil ve pek çok özel sektör tahvil ihracında, portföy yönetiminde, algoritmik mantıkla alım satım sistemleri kurulması ve uygulanmasında, tüketici finansman şirketi kurulmasında ve yatırım bankacılığında aktif rol almıştır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. Tenis oynamaktadır.
İlker Kayhan
Genel Müdür
Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi (MSc.) yüksek lisans ve Paris-Singapur INSEAD MBA programını tamamlamıştır. Şirket birleşme & satın alma, girişim sermayesi ve iş geliştirme alanlarında 15 yıl tecrübesi mevcuttur. 2015’ten bu yana 120 MW+enerji proje portföyünün geliştirilmesi/satın alınması, yönetimi, uygulamaya alınması, finansmanı dahil tüm etaplarını yönetmiştir.
Oruç Burak Kavuncu
Finans Direktörü
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansı eğitimini Gazi Üniversitesi Bankacılık Eğitimi bölümünde tamamlamıştır. Bankacılık Risk Yönetimi alanında tecrübe sahibidir. “Bankalarda Sermaye Yeterlilik Rasyosu ve Basel Kriterleri”konusunda uzmanlık tezi bulunmaktadır. Yurt dışında gayrimenkul geliştirme, müteahhitlik ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren şirketlerde 12 yıl süre ile CFO pozisyonunda görev yapmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır. Basketbol oynamaktadır.